Anadolubank & BankPro İşbirliği

Anadolubank’tan ihale alan firmalara özel hizmet

Anadolubank, BankPro ile yaptığı iş birliği ile Kamu İhale Kurumu’nun yayınladığı ihalelere hızlı bir şekilde ulaşabilirken, müşterilerine kamu ihaleleri hakkında geniş bir yelpazede bilgi aktararak, iş hayatlarını kolaylaştıracak hizmeti sunabiliyor.

Anadolubank, Türkiye’de ihale alan firmalara daha etkin bankacılık faaliyeti sunmak üzere BankPro ile iş birliği imzaladı. Anlaşma kapsamında Anadolubank, Kamu İhale Kurumu’nun yayınladığı ihalelere hızlı bir şekilde ulaşabilirken, müşterilerine kamu ihaleleri hakkında geniş bir yelpazede bilgi aktararak, iş hayatlarını kolaylaştıracak hizmeti sunabiliyor.

Bankadan yapılan açıklamaya göre Anadolubank, bankacılık sektörü için geliştirilen yazılım hizmetiyle, kamu ihaleleri analiz ve istihbaratları, ihale duyuruları ve değişiklik bilgilendirmelerinin yanı sıra firmaların vergi ve Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS) numaralarıyla raporlanması ile bu verileri kullanarak müşterilerine alternatif kredilendirme ve finans seçenekleri sunuyor. Detaylı bilgilerin sunulduğu kamu ihale veri analizi hizmetiyle, firmaların devam eden kamu işlerinin toplam tutarları, teminat mektubu ihtiyaç tutarları, tamamlanan işleri, kurum bazında devam eden çalışmaların tutarları ve sözleşme vadeleri görsel olarak anlık izlenebiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Anadolubank Pazarlama ve Sigorta Bölüm Başkanı İnanç Altan, “116 şubemiz ile hizmet ve yeniliklere ayak uydurarak, çözüm odaklı bakış açımızla müşterilerimize danışman bankacılık hizmeti sunuyoruz” dedi.

Bu kapsamda müşterilerinin ticari faaliyetlerini kolaylaştıracak ve hızlı çözümler üretecek alternatif bilgi kaynaklarını daha etkin kullanmaya başladıklarını vurgulayan Altan şunları söyledi:

“Bu yeni hizmetimizin de katkısıyla müşterilerimizin finansal dünyasında daha fazla derinleşmeyi amaçlıyoruz. Yaptığımız anlaşma ile birlikte, Türkiye’de ihale alan firmalar üzerinde daha etkin bankacılık faaliyeti sağlamayı hedefliyoruz. Hizmet kapsamında şube çalışanlarımızı sürekli bilgilendirerek, Kamu İhale Kurumu’nun yayınladığı ihalelere girmeye istekli firmalara hızlı bir şekilde ulaşmalarını ve müşterilerinin ilgilenebileceği kamu ihalelerinden ve iş fırsatlarından erkenden haberdar olmalarını sağlayacağız. Böylece, erken ve kapsamlı bilgiye sahip olarak, ihale dünyası hakkında detaylı bilgi aktarımı ile müşterilerimize ihtiyaçları doğrultusunda kapsamlı hizmet vermeye devam edeceğiz.”

Kaynak :Inbusiness